Prosinec 2007

Ďábel nosí Pradu

29. prosince 2007 v 12:44 | Hayddé |  Filmy

Ďábel nosí Pradu-Devil wears Prada

V závratném světě newyorské módy, kde nepovedený účes může zabít celou vaši kariéru, je časopis Runway vysněným Olympem všech, kdo se jen trochu zajímají o svůj vzhled. Pod vedením nejmocnější ženy módního průmyslu Mirandy Priestly (Meryl Streep), která mu vládne tvrdou rukou s dokonale pěstěnými nehty, je Runway obávaným testem, kterým musí projít každý, kdo chce v tomto světě něco znamenat. Při plnění svého poslání - učinit z Runway módní bibli New Yorku, a tedy zároveň celého světa - nepřipustí, aby jí cokoliv stálo v cestě… včetně dlouhé řady asistentek, které nesplnily její očekávání. Je to práce, ve které nemůže vydržet nikdo, kdo má alespoň špetku sebeúcty - ale zároveň místo, pro něž by milióny mladých Newyorčanek dokázaly zabít.

Místo Mirandiny asistentky by mohlo být bránou do velkého světa módy pro čerstvou absolventku prestižní vysoké školy Andy Sachs (Anne Hathaway). V nevýrazném oblečení, které ji pasuje spíše na nesmělou studentku než na moderní ženu, působí mezi armádou superštíhlých módních dračic, křižujících chodby manhattanské centrály časopisu v botách na jehlovém podpatku, jako pěst na oko. Už během první návštěvy jí začíná být jasné, že úspěch v tomhle průmyslu vyžaduje víc než jen nadšení a odhodlání. Miranda má sice celý módní svět obtočený kolem prstu, ale má velké potíže najít a udržet si dobrou asistentku. Andy se pro tuhle práci naprosto nehodí. Má však něco, co ostatní adeptky postrádají: Nehodlá se smířit s neúspěchem.

Aby se stala perfektní asistentkou, musí se změnit podle Mirandiných představ. Brzy umí - k nevelkému nadšení svého přítele (Adrian Grenier) - mluvit jako prvotřídní znalec moderních trendů, chodit jako modelka a už si za žádných okolností neplete Dolceho s Gabbanou. Čím více však vidí očima Mirandy, tím více si uvědomuje, že její nový svět je úžasné, avšak velmi nelítostné místo - a že uspět v něm někdy vyžaduje velké oběti. Předlohou filmu ĎÁBEL NOSÍ PRADU je stejnojmenný knižní hit z pera Lauren Weisberger, který strávil šest měsíců na žebříčku bestsellerů The New York Times a byl přeložen do 27 jazyků. Režíroval ho David Frankel, který zkoumal vrtochy módního světa a celebrit již v úspěšném seriálu Sex ve městě.
Obrázek “http://www.filmsandtv.com/im/the_devil_wears_prada.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Ďábel nosí Pradu (Devil Wears Prada, The)
Ďábel nosí Pradu (Devil Wears Prada, The)
Ďábel nosí Pradu (Devil Wears Prada, The)
Ďábel nosí Pradu (Devil Wears Prada, The)
Ďábel nosí Pradu (Devil Wears Prada, The)
Obrázek “http://www.cinemalogue.com/wp-content/uploads/2006/06/FOX_DWP-99.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “https://secure.jsonline.com/CommunityServer/blogs/fishoutofwater/devil.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://www.mercedesbenzone.com/archieve/aug06/image/Mercedes-Benz_S-Class_makes_film_debut_alongside_Meryl_Streep/devil-1.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://images.allmoviephoto.com/2006_The_Devil_Wears_Prada/2006_devil_wears_prada_001.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://upload.moldova.org/movie/movies/d/devil_wears_prada_the/thumbnails/tn2_the_devil_wears_prada_3.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://shopping.beloblog.com/archives/FASHION%20DEVIL%20WEARS%20PRADA.JPG” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://tomama.blogs.com/photos/uncategorized/2007/04/18/2006_devil_wears_prada_wallpaper_00.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://www.reelingreviews.com/thedevilwearspradapic.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://emol.org/film/archives/devilwearsprada/DWP-249MD.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://www.cinematical.com/media/2006/06/coj-(3).jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://upload.moldova.org/movie/movies/d/devil_wears_prada_the/thumbnails/tn2_the_devil_wears_prada_1.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://www.mcnblogs.com/mcindie/archives/images/meryldevil23829.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://www.telegraph.co.uk/arts/graphics/filmslide/devil/doffice.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://z.about.com/d/movies/1/0/8/u/M/thedevilwearspradapubo.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Mary Christmas

24. prosince 2007 v 15:52 | Hayddé | 
Veselé Vánoce a šťastný nový rok všem spřáteleným i nespřáteleným blogům a skvělým lidičkám!Ať se vám splní, počem touží vaše srdce, ať máte plnou chuť do života a pokračování ve svých blogách, které budu i nastávajícím roce navštěvovat!Opravdu všem krásné Vánoce, užijte si jich dosytosti a ať je vám absolutně nic nezkazí!

Mafia-znělka

10. prosince 2007 v 14:45 | Hayddé
Na tomto videu z mafie jem poslední dobu totálně závislá.Jde o úvodní pisničky ze hry,jakysi představení hry.Ona je uplně užasná,taková ukludňujicí a zároveň dramatická.V celém tom záznemu je pospisováno město a okolí a na konci vystupuje Tom z vlaku a jde vše říct do jedné kavárny na rohu inspektorovi.

O lásce....

9. prosince 2007 v 20:25 | Hayddé |  Citáty
Láska je jen popel na řasách.
Milujeme ty, co nás odmítají, odmítáme ty, co nás milují.
Pro lásku bych třeba zemřel, pro život jsem se narodil...
Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt. (R. Fulghum)
Srdce v člověku je staré statisíce let, zatímco rozum nějaký ten tisíc. (H. Ellis)
Odloučení působí na lásku jako vítr na oheň: malý uhasí, velký rozdmýchává. (Sadi)
Srdce dělá zázraky, ale rozum na ně nevěří. (Aischylos)
Ženám láska oči otevírá, mužům zavírá. (E.M.Remarque)
Zamilovaní nemohou posuzovat krásu.
Všichni jsme andělé pouze s jedním s křídlem a létat můžeme jen tehdy, objímáme-li jeden druhého.
Jsme dva. Dva na všechno. Na lásku, na život, na boj a bolest, na hodiny štěstí. Dva na výhry i prohry, dva na život a na smrt.
Kapka lásky je víc než oceán rozumu.
Někteří lidé vstoupí do našeho života a rychle z něj zase odejdou. Někteří v něm nějakou dobu zůstanou a zanechají stopy v našich srdcích. My už pak nikdy nejsme stejní.
Nevím, je-li láska štěstí; v každém případě však je to nejpůvabnější neštěstí, jež nás vůbec může potkat. (Götz)
Člověk nemusí vlastnit to, co miluje. Skromnému člověku stačí vědomí, že to milované žije. (Hovorka)
Milovat a zachovat si při tom všech pět smyslů pohromadě přesahuje schopnosti jedince. (Comte)
Od té chvíle, co miluje, nevidí ani nejmoudřejší žádnou věc tak, jak opravdu vypadá. (Stendhal)
Lépe být smutný s láskou, než veselý bez ní. (Goethe)
Ten, kdo nemiluje, nemá vědět, že je někým milován. (Epiktetos)
A jestli jsi miloval někdy ženu nebo zemi, prožil jsi výjimečné štěstí, a umřeš-li potom, to už není důležité. (Hemingway)

Postavy

9. prosince 2007 v 20:16 | Hayddé
TOMMY - Hlavní postava hry.Taxikář, kterého donutili náhodné okolnosti stát se členem mafie. Je to docela příjemný, vtipný chlapík, kterému jeho zásady změnilo těžké dětství a tvrdý život třicátých let. Salieriho chlapec, ze kterého postupem času všichni dostávají strach. Později dělá věci, které dělat nechce, a tak se čas od času stane, že neudělá přesně to, o co byl žádán a jeho činy dostávají úplně jiný směr. Jinak velký kuřák...
PAULIE - Tommovo šéf, ale také největší přítel a parťák. Je to cholerik, který někdy reaguje naprosto nepřiměřeně a nevypočitatelně. Často s ním pracuješ. Je také velice vtipný a tvrdý hoch, který tě učí nepěkné věci.
SAM - Další s tvých přátel. Působí dojmem přátelského člověka.Je nesmělý a neohrabaný. Moc toho nenamluví. Je tu tvůj a Paulieho největší kamarád. Mě osobně přijde nesympatický.
DON SALIERY - Hlava rodiny. Je to příjemný stařík, který už toho hodně zažil a jen tak něco ho nerozhodí. Nezapomíná na přátele, kteří mu pomohli a těch, co ho zradili prý už moc není. Jeho hlavním heslem je "obchod na prvním místě". Peněz už má dost, ale do práce má chuť pořád. Má rád kvalitní whisky a doutníky.
FRANK - Donův největší přítel a jeho pravá ruka. Je to taktéž milí stařík. Tomm ho má velice v oblibě. Kvůli své rodině opustí Salieriho.Pláchne s účetními papíry, se kterými má Salieriho usvědčit, protože k tomu byl donucen.
LUIGI - Barman v Salierovo baru. Později zachráníš jeho dceři panenství, ale potom ho o ní stejně připravíš.
VINCENZO - Odborník přes zbraně. Se Salierim to táhne už od dětství. Sežene všechno od "špuntovky" až po "kanón". Velmi sympatický pán.
RALPH - Je úplnej magor, jak říká Paulie. Hrozně koktá a je vidět, že je to debil. S auty to ale doopravdy umí. Každé auto ti opraví a naučí tě krást spoustu nových.
NORMAN - Policejní šerif. Tomm se mu vyzpovídá se všech svých činů. Později s ním usvědčí Salieriho na doživotí. Zahlédnout ho můžete jen v prologu.

Příběh

9. prosince 2007 v 20:15 | Hayddé
Je počátek třicátých let minulého století a ve Spojených státech se to jen hemží mafiánskými gangy. Tommy Angelo (náš hlavní hrdina) si na živobytí vydělává taxikařinou. Jeho revírem je městečko Lost Heaven.

Jednoho dne se však jeho život od základů změní. Dostává se totiž do přestřelky gangů dvou hlavních mafiánských rivalů: Dona Morelliho a Dona Salieriho. Když je auto Salieriho rozstříleno na cucky, nezbývá mu nic jiného, než spolu se svými kumpány Pauliem a Samem nasednout do blízkého taxíku, který shodou okolností patří právě Tommymu. Následuje zběsilá honička ulicemi města, ve které musí Tommy ujet svým pronásledovatelům (to je 1.mise). I když se mu to samozřejmě povede, snaží se rychle na všechno zapomenout a věnovat se dál své práci. To ale rozhodně neplatí o Morellim, který hned druhý den posílá své muže, aby našli a zničili Tommův taxík. Když to Tommy vidí, neváhá ani minutu a utíká do Salieriho baru (3.mise). Tam si uvědomuje, co se vlastně stalo. Přišel o své živobytí. Přijímá tedy práci poskoka pro rodinu Saliery. Od nynějška se jeho nejlepšími kamarády stali Sam s Pauliem a brokovnice s revolverem. Pak přijde konec třicátých let a Tommy se ocitne v náručích spravedlnosti.

Celý tento příběh je během hry vyprávěn jako retrospektiva, kdy Tommy sedí u policie a detektivovi Normanovi se zpovídá ze svých hříchů. Nutno podotknout, že jich opravdu není málo.

Rozcestník-Mafia

9. prosince 2007 v 20:12 | Hayddé