Angelina Jolie

9. května 2007 v 14:16 |  Angelina Jolie
Angelina se narodila 4.6.975 v Los Angeles ve zanmení blížence.Měří asi 170 cm, mám bratra Jamese a na těle 9 tetování..Má tmavě hnědé vlasy a šedo-modré oči. Herectví studovala na Lee Strasberg Theater Instituter v New Yorku a pak na New York University.Byla vdaná za herce Jonnyho Lee Millera a poté Billyho Boba Thorntona. Vztah s Billy Bobem ovšem ukončila žárlivost na adoptivního kambodžského syna Maddoxe, kterého si pár osvojil v březnu 2002.

V červenci roku 2005 adoptovala další dítě: tentokrát holčičku z Etiopie a dala jí jméno Zahara Marley Jolie.Současně chodí d Bradem Pittem.
K herectví se dostalo již někdy v 5 letech,a to vedle otce v komedii "Looking Lee Get Out". V 16 letech pracovala jako modelka na světových molech v Los Angeles,New Yorku ,Londýně..
Mezi jejá první hlavní role patří v thrilleru Nebezpečná síť.O neco později získala za roli Cornelie Wallaceové v televizním dramatu "George Wallace" získala Zlatý Glóbus za nejlepší ženský herecký výkon a nominaci na Emmy.
Jejími dalšími významnými filmi jsou např.Podoby lásky,Sběratel kostí,Narušení(zde získala Oscara za vedlejší roly),60 sekund,Alexander Veliký,Sedmý hřích,Lara Croft: Tomb Raider,Pan a paní Smitovi...za některé filmy dostala Zlatý globus a nominaci na Emmu.
Angelina Jolie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama