Květen 2007

10.bleskovka

30. května 2007 v 14:08 Bleskovky!
1.kdo to je?
2.z jakého je to filmu?
3.kdo napsal knihu,podle které byl natočen tenhle film?
4.viděls ten film?
5.kdo v něm ještě hraje?stačí 2
6.hlasuj pro mě na tady a tady ,napiš,kolikátej to byl hlásek!
7.co na diplom?

Harry Potter a Fénixův řád

28. května 2007 v 19:21 Harry Potter
Harryho prázdniny sou ze začátku nezáživné,nudné,ale pár minut dokáže člověku na hodně dlouho změnit život.Když Harryho a jeho bratrance Dudlaye napadlou mozkomorové,zaně se jeho život pořádně točit.Nejpr je úplně vyloučen z kouzelnické školy čar a kouzel v Bradavicích,poté je dočasně.Harry je pozván do Londýna na Ministerstvo kouzel,kde se rozhodne,co sním.
Po napadení mozkomory je Harry převezen eskortou do hlavního štábu Fénixova řádu,čímž je Siriusův dům.Setká se zde se členy jako Tonksová,Pastorek..ale také s kmotrem Siriusem Blackem,kamarádem Ronem Weaslym,jeho bratry,sestrou a rodiči a s kámoškou Hermionou Grangerovou.Harry nejprv zuří,že on musel hnít u Dursleyů celý měsíc,že mu nikdo nedal vědět,ale čas a přátelé vše spravý.
Po návratu do Bradavic se navíc dozví krutou realitu-že z něho a Brumbála udělalo Ministerstvo tupé šílence,kteří lžou a chcou být slavní.Téměř celé Bradavice Harrym opovrhují.Olej do ohně navíc přileje nová profesorka OPČM Dolores J.Umridigeová(tupá jak poleno),kterou mají rádi snad jen Zmijozelští.Proto Harry s pomocí přátel vytvoří zakázaný kroužek OPČM-Brumbálovu armádu.Zde Harry naučí pár svých věrných jak se bránit proti Voldemortovým stoupencům.
Situace se stálě zhoršuje.Snape trápí Harryho mysl Nitrobrabou přesto,že Harryho zžírají pomatené sny o Voldemortovi.Díky tomu,že Voldemort nevědomky dovolil Harrymu přístup k jeho myšlenkám a citům,Harry zachrání o Vánocích pana Weaslyho,když ho při službě Řádu napadne had.
Voldemort si to později uvědomí a skvěli toho využije.Ukáže Harrymu ve snu,jak mučí Siriuse,za kterého by Harry položil život.Proto se Harry zděsí a chce jít Siriovi na pomoc.Ví,že je to někde na Ministerstvo.
Tak se tedy Harry,Ron,Hermiona,Lenka Láskorádová,Ginny a Neville Longbotom vydájí na Ministerstvo,aby zachránily,co se dá.Na Ministersvu je ovšem přivítá tým Smrtijedů v čele s Luciusem Malfoyem,aby pro jeho Pána Harry vyzvedl věšdbu,která se skrývá na Odboru záhad.Harry pozná,že to byla vše léčka,vezmě věštbu a pokusí se se svými přáteli utéct,Ale Služebníci Pána zla se nedají,a pokusí se jim kouli ukradnout.Po včasné pomoci Remuse Lupina,Siriuse,Tonksové a dalších členů FŘ a především Brumbála jsou Smrtijedi poraženi.Ovšem až na jednu událost.V souboji bratranec-sestřenice zabila Belatrix Lestrangkvá Siriuse.
To Harryho zdrtilo víc než nejtěžší porážka.Belatrix uteče a on se vydá za ním.Ve vestibulu ministerstva dojde k souboji mezi Voldemortem,který se konečně ukáže a Bumbálem.Po zásahu bystrozorů a Kornelia Popletala je souboj nedořešen a Voldemort spolu s Belatrix zmizí.Tím je čest Brumbála a Harryho očištěna.Harryho to však netěší.Dává si za vinu,že to je on,kdo může za smrt Siriuse.Brumbál mu podá vysvětlení,proč je ta věštba tak důležitá.Tím se mu lezcos vysvětlí.Harry odjíždí na prázdniny pln pocitem zmatku,bolesti a smutku.
Lord Voldemort se vrátil a to v ječtě horší síle,než před 14-tilety.Bude potřeba hodně statečných srdcí,aby se kouzelnické společentsvo ubránilo zlu.Harry si myslí,že horší už to být nemůže.Ale opak je pravdou...
sweet~0.jpg Click image to close this window
Český název: Harry Potter a Fénixův řád
Originální název: Harry Potter and the Order of the Phoenix
Česká premiéra: 19. července 2007
Světová premiéra: 13. července 2007
Natočeno: USA 2007
Režie: David Yates
Scénář: Michael Goldenberg ,J.K. Rowling (román)
Kamera: Slawomir Idziak
Hudba: John Williams, Nicholas Hooper
Hrají: Daniel Radcliffe (Harry Potter), Rupert Grint (Ron Weasley), Emma Watson(Hermiona Grangerová), Helena Bonham Carter (Bellatrix Lestrangeová), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Ralph Fiennes (lord Voldemort), Michael Gambon (Albus Brumbál), Brendan Gleeson (Alastor "Pošuk" Moody), Richard Griffiths (strýček Vernon), Jason Isaacs (Lucius Malfoy), Gary Oldman(Sirius Black), Robert Hary (Cornelius), Warwick Davis (Filius Flitwick), Katie Leung (Cho Changová), Evanna Lynch(Lenka Střelenka), Alan Rickman (Severus Snape), Fiona Shaw (Petunie Dursleyová), Maggie Smith(Minerva McGonagallová), Imelda Staunton (Dolores Umbridgeová), David Thewlis (Remus Lupin), Emma Thompson(Sybila Trelawneyová), Julie Walters (Molly Weasleyová), Mark Williams (Arthur Weasley), Tom Felton (Draco Malfoy), Bonnie Wright (Ginny Weasleyová)
promintě za překlepy

Pls,hlasuj!

28. května 2007 v 14:14 | Hayddé |  Blog
Jsem v druhém kole v soutěži o nej blog,tak pro mě prosím hlásni..

Dr.House

27. května 2007 v 16:49 | Hayddé |  Seriály
Dramatický seriál Dr. House se odehrává na klinice Princeton-Plainsboro v New Jersey. Hlavním hrdinou je lékař Gregory House (Hugh Laurie),vynikající lékař s nevybíravými způsoby chodící o holi, který nemá rád pacienty. K ruce má tým.Jejich prací je každý týden řešit nějaký zvláštní, podivný a závažný případ, který je doplněn dalšími připady z pohotovosti, kde Gregory House nerad slouží. Každý pacient je uzdraven díky Housovým instinktům, které popírají standartní postupy diagnózy.
Společné fotky:
jenniferhouse06.jpg
Postavy:
Dr.House
Obrazek
46473.jpg
Koho hraje: specialistu na infekční choroby a nefrologa
O postavě: House je extrémně arogantní odborník, který už při pohledu na pacienta dokáže odhadnout diagnózu. Avšak když není zrovna zaujat prací, nedokáže se přinutit k nějaké činnosti a je velmi líný. Hraje na klavír, je fanouškem baseballu a lakrosu.
Allison Cameron
Obrazek
jenniferhouse01.jpg
Koho hraje: imunoložku
O postavě: Allison si myslí, že je zamilovaná do kolegy House. Její osobní život byl hodně těžký. Na fakultě se vdala, ale její manželství nemělo dlouhého trvání. "Naše soužití trvalo šest měsíců. Měl rakovinu mozku, už se nedalo nic dělat." Jak sama říká, je mnohem snazší zemřít, než se dívat, jak někdo umírá. Svého manžela viděla umírat v jednadvaceti letech.

Robert Chase
Obrazek
Koho hraje: lékaře na jednotce intenzivní péče
O postavě: Robert pochhází z bohaté rodiny. Jeho matka zepřela před deseti lety následkem alkoholismu, v němž ji její manžel nechal napospas.
Eric Forman
Obrazek

Koho hraje: neurologa
O postavě: Foreman byl v šestnácti letech odsouzen za výtržnictví, ale nikdy nebral drogy. Jeho otec je farář a Eric o něm říká: "Není hrdý na mě, ale na Ježíše. Všechno, co udělám správně, je boží dílo. Všechno, co udělám špatně, je moje osobní selhání
James Wilson
Obrazek
Koho hraje: onkologa
O postavě: Wilson je židovského původu, je již potřetí ženatý a u žen má obecně velký úspěch. Nemá rád statistiku a čísla a má tendenci dělat si starosti o pacienty, i když se to snaží před kolegou Housem utajovat...
Lissa Cuddyová
Obrazek
Koho hraje: správkyni nemocnice
O postavě: O Lisině ambicióznosti svědčí i to, že studia medicíny dokončila v pětadvaceti letech naštvaná, že výsledkově byla až druhá ze třídy. O svém postavení v nemocnici má jasno. Říká o sobě: "Nechráním lidi, které mám ráda, ale kteří jsou prospěšní této nemocnici."

Hlášky:
Jdete pozdě! Mám toho moc. Jeden případ není moc.
Jeho šílené názory jsou většinou pravdivé.
Každej rok zemře 7000 lidí, díky tomu, že v lékarnách něco podělaj.
V realitě je skoro vždycky chyba.
Důstojně žijem. Ne, umíráme.
Ten parchant je můj nejlepší doktor.
Kdo chce nemocného doktora? Chápu. Já taky nechci zdravé pacienty.
Protože chcete, abych léčil, tak mi zabráníte v léčení?
Jediný obraz je lepší než tisíc slov.
Ve lžích začíná pravda. Myslete!Dala jsem ji naději. Ale falešnou! Dala bych ji jinou, kdybych ji měla k dispozici.
Když děláme chyby umírají lidé.
Je to naše chyba. Lékaři plýtvají antibiotikama.
Superbakterie pěstujeme. Jsou to naše děti. Už mají piercing. A jsou pěkně drzé. Překvapuje mě, že jsi sám přišel za pacientkou. Ještě nemá zuby, tak mi nevadí.
Vstávat! Jdeme lovit! Ale co? Sviště!
Ta fiktivní infekce zasáhla další patro.
Být umírajícím, je to nejtěžší. Ne, nejhorší je vidět někoho umírat.
Je alergická na antialergický lék?
Všichni chybují podle vás. Myslím, že taky spadáte do podmnožiny všech.
Stát se jeptiškou neznamená být svatou.
Jak mohla mít alergickou reakci ve sterilním pokoji?
Třeba je alergická na Boha.
Chtěl jsem být milá. To není třeba dělat vždycky.
Víra není založena na zkušenosti a logice.
Přijď na Štědrý den. Nejseš žid? No tak na chanuku.
Je to teenager. Jsou to drogy.
Vás nezajímá ten kluk. Ale ta nemoc.
Cítím se dobře. Hlavní příznak? To vás trápí?
Pošlu sestry. Já jsem moc hezký na papírování.
Jsem Australan. - Máte královnu na penězích? Jste Brit.
Udržím ho naživu. Aspoň na chvíli. - Jdu na oběd.
Vždyť víš, bezzubé kočky mě přitahují.
Jediným znakem její nemoci je, že s váma nesouhlasí. Někdo by to bral jako znak zdravého rozumu.
Kdo jste? - Doktor, který chce zachránit vašeho syna. Vy jste máma, která ho zabije. Vyjasnění. Skvělá věc.
Na hřišti zbývá jen jeden muž. A hází jako holka.
Myslím, že nás Mathova matka na cenu doktor roku nenavrhne.
Jste odsouzena se cítit po celý konec života dobře.
Až nebudu nakažlivá, zajdu si k vám na kontrolu.
Kdo je to? Ti arogantní blbci, co ti zachránili život.
Cordyová mi posílá striptérku? Milá pozornost!
Pěkný... mít soudně zakázáno svou práci.
Podle trenýrek poznáte, že mám cukrovku? - Ne, že jste idiot!
Bude zase chodit! - Jo, dojde si na pohřeb.
Takhle medicína pokročila. Pacient se občas uzdraví. Nevíte proč, ale když mu to neřeknete tak nezaplatí.
V poslední době se mýlím. Lidé žijí díky mým omylům.
Život vyčerpává.
Žádná žena nás neuvítá doma s večeří a polibkem. - Proto Bůh stvořil mikrovlnky.
Když máte pravdu, pochybovat o sobě je dost k ničemu.
Pět hodin. Doktor House jde domů! - Je čtvrt na pět. - To je skoro pět.
Vidíte, užívání steroidů zmenšuje varlata.
Samozřejmě, že nepíchá. On se miluje.
Test na Edisona je vždy neprůkazný.
Když mě odmítáte, tak z toho máte až perverzní radost.
Zavolejte mi až bude stabilizovaný nebo mrtvý.
I nevěřící věří, že plod je život.
Já nejsem ten, co zrazuje ty malé, plešaté a umírající děti.
Hank Wigam vám ty prášky ukradnul. Pokusil se zabít.
Copak? - Hank Wigam mě počůral.
Nekažme si hezký večer tím, že budem osobní


9.bleskovka!

24. května 2007 v 22:07 Bleskovky!
1.kdo to je?
2.čím se živí?
3.jestli jsou to herci,zpěváci,uved nějakej film bo písen,popřípadě událost
4.díváš se na Dr.Hause?
5.a baví tě tento seriál?
6.co na diplom?

Filmografie Orlanda

23. května 2007 v 20:41 Orlando Bloom
2001-Pán prstenů:Společenstvo prstenu -sličný elf Legolas
Orlando Bloom
Orlando Bloom
2002-Pán prstenů:Dvě věže
Orlando Bloom
Orlando Bloom
2003-Pán prstenů:Návrat krále (na fotce s Aragornem-Viggo Mortesen)
Orlando Bloom
Orlando Bloom
2003-Piráti z Karibiku:Prokletí černé perly..kovář-pirát Will Turner
(na fotce s Jackem Sparrowem-Johny Depp)
Orlando Bloom
Orlando Bloom
2004-Troja-Princ ParisOrlando Bloom
Orlando Bloom
Orlando Bloom
2005-Království nebeské
Orlando Bloom
Orlando Bloom
Orlando Bloom
2005-Elizabethtown(na fotce s Claire (Kirsten Dunst)
Elizabethtown/Elizabethtown/
Elizabethtown/Elizabethtown/
Elizabethtown/Elizabethtown/
2006-Piráti zKaribiku:Truhla mrtvého muže
2007-Piráti z Karibiku:Na konci světa
Piráti z Karibiku - Na konci světa/Pirates of the Caribbean: At World's End/


Orlando Bloom

23. května 2007 v 17:13 Orlando Bloom
Orlando se narodil 13.01.1977 v Canterbury v Anglii ve znamení Kozoroha.Má mladší sestru Samanthu a už do dětsví se chtěl stát hercem.Po dvouměsíčním účinkování v National Youth Theatre dostal stipendium na herecké škole British American Drama Academy,poté na herecké na prestižní Londýnské škole "Guildhall School of Music and Drama".Během studia se mu přihodila nešťastná nehoda, když spadl z druhého patra na záda. Naštěstí se mu neporušila mícha a za nedlouho jej propustili z nemocnice.
Nejvíce ho asi známe z trilogie Pán Prstenů,kde hraje elfa Legolase(původně měl hrát gondorského kapitána Faramira),též z trilogie Piráti z Karibiku,kde ztvárňuje postavu kováře-piráta Willa Turnera,nebo také jako pronce Parise z velkofilmu Troja.Můžeme ho také znát z Království nebeské,Elizabethtown,Černý jestřáb sestřelen.

Diplomy za 8.bleskovku!

23. května 2007 v 16:51 Bleskovky!
Pro Samanthu..
Pro Giraffe..
Pro Domcu11...
Pro Faye...
Pro Jarmilu...
Pro Jajiska..
Pro světovku..
Doufám,že se na nikoho nezapoměla a že se líbí

8.bleskovka!

21. května 2007 v 18:21 Bleskovky!
1.co je to za postavu?(elf,trpaslik,člověk,obr,zlobr..)
2.kde a koho hrála?
3.viděls ten film a jak se ti líbil?
4.nebo knižku?
5.a jsi s tím filmem spokojen?
6.co ti chybí na mém blogu a co se ti na opak líbí?
7.co na diplom?

Diplomy za 7.bleskovku!

21. května 2007 v 18:16 Bleskovky!
Pro Artep...
Pro Peťulu..promin,ale v tom pismu mi nejdou dělat háčky..
Pro Ajku a jojo..
Pro S.i.m.o.n.k.u.
Pro Jajiska..
Napiště,jak se vám líbí..doufám,že jo...

7.bleskovka!!

17. května 2007 v 15:20 | Hayddé |  Bleskovky!
Potterovská bleskovka:
1.kdo to je?
2.hrál kladnou nebo zápornou roly?
3.za koho se skrýval?
4.jak si říkaly James,Sirius,Remus a Petr,když byli ve škole?
5.jak se jmenuje 7.kniha:
6.co na diplom?

Diplomy za 6.bleskovku!

15. května 2007 v 13:45 Bleskovky!
Pro nikshu...
Pro Peťulu..
Pro clariis..
Doufám,že je to správně a že se vám líbí!!

6.bleskovka!!

13. května 2007 v 21:25 Bleskovky!
1.kde hrál tenhle herec?
2.koho hrál?
3.máš ráda Harryho Pottera?
4.těšíš se víc na knižku nebo na film?
5.tvá nejoblíbenější postava a neblbší postava z HP?
6.hlasuj pro mě na www.jajisek22.blog.cz
7.co na diplom?

Moje cenky z bleskovek!

13. května 2007 v 21:21 | Hayddé |  Různé věcičky


Diplomy za 5.bleskovku!

13. května 2007 v 11:53 Bleskovky!
Tak tady sou diplomky:
Pro zuzika,tobě se strašně omlouvám,ale ta animace mě sem furt nejde dat,tak doufám,že ti to nevadi...
Pro Samanthu...
Pro Artep...
pro tesinku..
Doufám,že se líbí...

Please,hlasujte!

11. května 2007 v 20:29 | Hayddé |  Blog
Please,hlasujte pro mě na www.jajisek22.blog.cz .A do komentů pisnite,kolikátý ste měli hlásek,děkuju vám mockrát,všem!!

5.bleskovka!!

10. května 2007 v 14:56 | Hayddé |  Bleskovky!
1.Kdo je tento borec?
2.Kde hraje/hrál?
3.Díváš se na ten seriál,kde hraje?
4.Taky se tak strašně těšiš na vikend?
5.Líbí se ti můj blog?
6.Co na diplom?