Eragon

7. dubna 2007 v 22:43 |  Filmy
Příběh začíná v Carvahallu,vesnici na konci Alagaësie,když chlapec Eragon najde dračí vejce.A problémy začínají.Z vajce se vyklube dračice Safira a z neho samotného se stane Dračí jezdec.. Eragonům rodný dům je zapálen a Gero je zavražděn tajemnými nestvůrami-razaky.Proto se Eragon,Safira a carvahallský vypravěč Brom vydají pomstít jeho smrt.Mezitím Brom učí Eragona,co by jako správný jezdec měl znát-bojovat s mečem,mluvit jazyky a kouzla.Mezím vším je pronásledují královy nestvůry.Vše se stíží tím,když je Brom zavražděn razaky.Ten ale Eragonovi před smrtí prozradí své tajemství.Že on byl také Dračím jezdcem.Ale štěstí v neštěstí-při přepadu Eragonovi pomohl Murtagh,ketrý je také hledán králem.
Společně přes všechny překážky zachrání elfku Ariu z vězení.Tí však v těle koluje smrtelný jed a tak musejí jet přes téměř celou Alagaësii k Vardenům,odpůrcům královtví a skoro-domuvu Dračích jezdců,protože jen tam leží záchrana.
V jejich hlavním mestě Farthen Düru se Eragonovi odhalí mnoho věcí-např. že Murtagh je syn posledního křivopřísežníka Morzana-zrádce Dračích jezdců.
Po Aryině uzdravení a Eragonově zkoužce ,,zdatnosti" přicházení do města urgalové a s nimy i černokněžník Durza(Stín).Ve Farthen Düru se odehrává krvavá bitva,na jejímž konci zvítězí Vardenové a Eragon zabije Durzu.Od té doby je nazýván Eragon Stínovrah.
Český název: Eragon
Originální název: Eragon
Česká premiéra: 14. prosince 2006
Světová premiéra: 13. prosince 2006
Natočeno: USA 2006
Režie: Stefen Fangmeier
Scénář: Peter Buchman
Kamera: Hugh Johnson
Hudba: Patrick Doyle
Hrají: Djimon Hounsou (Ajihad), Edward Speleers (Eragon), Jeremy Irons (Brom), John Malkovich (král Galbatorix), Robert Carlyle (Durza), Gary Lewis (král Hrothgar), Alun Armstrong (strýček Garrow), Caroline Chikezie (Nasuada), Christopher Egan (Roran), Tamsin Egerton (Katrina), Sienna Guillory(Arya), Garrett Hedlund (Murtagh)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama