Březen 2007

Hermiona Grangerová

31. března 2007 v 14:46 Harry Potter
Též byla zařazena do Nebelvíru jako Ron a Harry.Má dlouhé hnědé vlasy,velké přední zuby.Je velmi talentovanou a chytrou kouzelnicí,která každé zaklínadlo zvládne.Narodila se 19 září v mudlovské rodině a jen velmi nerada pomáhá svým kamarádům s domácími úkoly.
Je posedlá studiem a získáváním dobrých známek,ve 3.ročníku si dokonce vzala Obraceč času,aby mohla stíhat více hodin.
Má laskavé srdce a jejím největším koníčkem je SPOŽŮS(Společnost pro podporu občanské a životní úrovně skřítků)kterou založila ve 4.ročníku poté,co zjistila,jak sou na tom domácí skřítkové bídně.

Ron Weasly

31. března 2007 v 14:22 Harry Potter
Vysoký kluk se zrvavými vlasy a s pihami,je Harryho nejlepší kamarád.Též chodí do Nebelvíru.Narozky slaví 1.března.Žije se svými rodiči Molli a Arturem,bratry-dvojčaty Fredem a Georgem,a sestrou Ginni v Doupěti,zanedbaném domě ve vesnici Vydrník sv.Drába.Jeho starší bratři Bill,Charlie a Percy už Doupě opustili.
Mistrně hraje šachy a je velkým fanouškem famrpálového týmu Kudleyských Kanonýrů(v Bradavicích hraje od 5 ročníku brankáře) a panicky se bojí pavouků.
Je věrný a vytrvalý a nikdy nepřestává Harryho bránit nebo mu pomáhat v boji proti Pánovi zla.

Harry Potter

31. března 2007 v 13:56 Harry Potter
Narozeniny slaví 21.července.Na čele má jizvu ve tvaru blesku,jediný důkaz kouzla,které ho mělo zabít.Má černé trvale rozcuchané vlasy po Jamesovi a pronikavé zelené oči po Lily.
Když byli jeho rodiče zavražděni,byl Harry poslán na výchovu ke svým
mudlovským příbuzným.V den svých 11.narozenin se dozví,proč s ním zacházeli tak hrubě:pohradali a báli se jeho čarodějnických schopností. Přes prázdniny žije v Zobí ulici číslo 4 a přes školní rok v Bradavické škole čar a kouzel.I když chodí Harry do Nebelvíru,umí mluvit hadím jazykem.Tuto schopnost na něj nevědomky přenesl lord Voldemort,když se ho pokoušel zabít.
V Bradavících hraje ve famfrpálu na postu chytače(je nejmladším chyt. za posledních 100 let) a jde mu to fakt dobře..I když ve škole není nejlepším studentem,je odvážný,nápaditý a odhodlaný.Je to prostě Harry Potter.

Piráti z Karibiku-Na konci světa

28. března 2007 v 16:45 Filmy
Nejmocnější vládci pirátů se kdysi sešli a ustanovili Bratrský sněm. Uvěznili bohyni Kalypsó, aby jim nemohla škodit, sepsali pirátský zákoník a rozdělili si vládu nad Sedmi moři. Nyní se však zdá, že neomezené vládě pirátů odzvonilo. Lord Beckett z Východoindické společnosti je nelítostně pronásleduje ve dne v noci a využívá přitom služeb strašlivého kapitána Davyho Jonese a jeho přízračné lodi Bludný Holanďan. Je jen na Jacku Sparrowovi a jeho pirátských spoluvládcích, jak si s touto vážnou hrozbou poradí…
Český název: Piráti z Karibiku - Na konci světa (pracovní název)
Originální název: Pirates of the Caribbean: At Worlds End
Česká premiéra: 24. května 2007
Světová premiéra: 23. května 2007
Natočeno: USA 2007
Režie: Gore Verbinski
Scénář: Terri Rossio, Ted Elliod
Kamera: Dariusz Wolski
Hudba: Hans Zimmer
Hrají: Johnny Depp (kapitán Jack Sparrow), Orlando Bloom (Will Turner), Keira Knightley (Elizabeth Swannová), Jonathan Pryce(guvernér Weatherby Swann), Bill Nighy (Davy Jones), Tom Hollander (lord Cutler Beckett), Chow Yun-Fat (Kapitán Sao Feng), Jack Davenport (komodor James Norrington), Stellan Skarsgard (Bill Turner), Naomie Harris (Tia Dalma), Martin Klebba (Marty), Mackenzie Crook (Ragetti), Lee Arenberg (Pintel), Kevin McNally (Joshamee Gibbs)

Aschley Olsen

27. března 2007 v 17:12
Aschley Olsen-narodila se 13.06.1986 v Sherman,je přírodní blod a má modro-zelené oči.Nejraději chodí do kina,hraje golf a tenis,tancuje.Chodí na Gallatin School FD Individual Study v New Yorku a studuje mediální vědy.V budoucnosti by chtěla pracovat za kamerou.Zbožňuje koblihy s polevou.a čokoládovou zmrzlinu.Měří kolem 160 cm a váží asi 45 kg.Její životní moto zní:Užívej si to,co máš a snaž se o štěstí.

Mary-Kate Olsen

27. března 2007 v 17:11
Mary-Kate se narodila 13.06.1986 v Sherman Oaks,Kalifornii. Znamením je blíženec. Má modro-zelené oči a blond vlasy(momentálně na hnědo). Zbožňuje jógu,kino, jízdu na koni,pizzu a koblihy s polevou.
V životě chce být buď herečkou,nebo prefesionálně jezdit na koních

Piráti z Karibiku-Prokletí Černé perly

27. března 2007 v 17:11 Filmy
motto: "Pod pirátskou vlajkou vzhůru za dobrodružstvím."
Bláznivý,ale všemi mastmi mazaný kapitán Jack Sparrow se objeví v americkém přístavním městečku Port Royale s účelem ukradnou loď námořnictva,nabrat posádku v Tortuze a zachránit tak svou loď Černou perlu ze spárů protivnáka Barbarrosi.Ten mezitím zaútočí na město a unese guvernérovu dceru Elizabeth Swannovou,která vlastní cenný medailon.Její kamarád z dětsví,Will Turner,se ji výdá zachránit,a přidá se k Jackovi, neboť si myslí že jen s tímhle podivuhodným kapitánem dokáže Elizabeth zachránit.Podaří se teda Willovi Eliazabet zachránit?Dobude Jack svou ztracenou loď Černou perlu?To se uvidí
Základní informace:
originální název:Pirates Of The Caribbean: The curse of the Black pearl
česká premiéra:28.srpna 2003
světová premiéra:28.června 2003
Natočeno: USA 2003
Režie: Gore Verbinski
Scénář: Ted Elliot, Terry Rossio
Kamera: Dariusz Wolski
Hudba: Klaus Badelt
Hrají: Johnny Depp (kapitán Jack Sparrow), Geoffrey Rush (Barbossa), Orlando Bloom (Will Turner), Keira Knightley (Elizabeth Swannová), Jonathan Pryce (guvernér Weatherby Swann), Jack Davenport (komodor James Norrington), Martin Klebba (Marty), Mackenzie Crook (Ragetti), Lee Arenberg (Pintel), Kevin McNally (Joshamee Gibbs), Zoe Saldana (Anamaria)
Délka: 133 minut

Piráti z Karibiku-Truhla mrtvého muže

27. března 2007 v 17:08 Filmy
Jack má zpátku svou loď Černou perlu,Will s Elizabeth se chtějí vzít,zdá se,že je všechno v pořádku.Ale zdání klame.Jack upsal svou duši legendárnímu Davimu Johnesovi,kapitánovi Bludného Holanďana za to,že mu před 13-ti lety vyzvihl Č.P. z hlubin moře.Willova a Elizabetina svatba je přerušena,Elizabeth uvězněna a Will je poslán lorden Backetem vydobýt sobě a snoubenčinu svobodu.Musí přinést Jackův kompas.K čemuto Will netuší.Po pár dnech Will Jacka najde na jakémsi ostrově a z pola ho vysvobodí od tamních divochů.Will vše Jackovi řekne a ten mu odpoví,že mu ten kompas dá,když mu pomůže najít klíč.Mezitím v Port Roayl Elizabeth za nevědomé pomoci otce uteče z vězení a vydá se snoubenci na pomoc.Jak to všechno dopadne?Skončí to happy-endem?Nebo bude muset Jack 100 let otročit na Bludném Holanďanovi...
Český název: Piráti z Karibiku - Truhla mrtvého muže
Originální název: Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
Česká premiéra: 3. srpna 2006 (před 237 dny)
Světová premiéra: 5. července 2006 (před 266 dny)
Natočeno: USA 2006
Režie: Gore Verbinski
Scénář: Ted Elliot, Terry Rossio
Kamera: Dariusz Wolski
Hudba: Hans Zimmer
Hrají: Johnny Depp (kapitán Jack Sparrow), Orlando Bloom (Will Turner), Keira Knightley (Elizabeth Swannová), Naomie Harris (Tia Dalma), Bill Nighy (Davey Jones), Geoffrey Rush (Barbossa), Stellan Skarsgard (Bill Turner), Jack Davenport (komodor James Norrington), Jonathan Pryce (guvernér Weatherby Swann), Tom Hollander (lord Cutler Beckett), Martin Klebba (Marty), Mackenzie Crook (Ragetti), Lee Arenberg (Pintel), Kevin McNally (Joshamee Gibbs)